Můstek
Zdvořilé upozornění

Názory zubních lékařů se různí. Zubní lékaštví není matematika a mnoho cest je správných. Náš web slouží v první řadě našim pacientům a poskytuje informace všeobecné a zjednodušené. Pokud tedy nejste našim pacientem a rady vašeho zubního lékaře jsou s naším webem ve zdánlivém rozporu, řiďte se jednoznačně tím, co říká váš lékař. Rady od něj jsou vám šité na míru.

Náš zjednodušující web

Dávno znáte většinu toho, co najdete na našem webu. A bude se Vám zdát, že jsme to se zjednodušováním a polopatizmem přehnali. Ale zadržte! V žádném případě naše pacienty nepodceňujeme! Jenom chceme, aby byl náš web srozumitelný co nejširšímu okruhu lidí – včetně dětí.

Nevyhnutelně Vám tak řada informací přijde banální. Toho jsme si dobře vědomi. Neslevíme ale a sázíme se, že i tak na našem webu najdete něco užitečného. Navíc věci, které Vám připadnou samozřejmé, mohou někomu jinému otevřít oči a obráceně. Ze zkušeností víme, že nejvíce nejasností panuje kolem základních otázek – právě proto, že se lidé ostýchají zeptat.

Abychom předešli nedorozuměním, je tu pro Vás naše webová stránka. Rádi přivítáme jakékoli Vaše připomínky, které povedou k jejímu vylepšení.

A pokud si přejete, abychom Vás i my zahrnuli cizojazyčnou lékařskou terminologií, stačí říct – to nebude problém.

 

 

 

FIXNÍ MŮSTEK JE JEDNOLITÝ BLOK KORUNEK A MEZIČLENŮ.
Korunky jsou připevněny na zubech, mezičleny pod sebou žádný zub nemají a drží na sousedních korunkách.
<Mezičleny někdy můžeme připevnit k okolním zubům i jinak než korunkami.>

MŮSTEK SLOUŽÍ K NÁHRADĚ CHYBĚJÍCÍHO ZUBU.

MŮSTEK JE MOŽNÉ VYROBIT JEN V NĚKTERÝCH PŘÍPADECH.
Pouze spolehlivé a silné zuby můstek udrží, bez nich nelze můstek vyrobit. Mezera mezi nimi nesmí být široká – často nanejvýš jeden chybějící zub.

MŮSTEK JE KOMFORTNÍ A RYCHLÉ ŘEŠENÍ.
Můstek lze vyrobit během dvou – tří týdnů.

MŮSTEK MŮŽE POŠKODIT PILÍŘOVÉ ZUBY.
Ztížené čištění vede ke zvýšenému výskytu kazů a úspěšnost ošetření kazů pod můstky je nižší. Jedině za pečlivého čištění zubním a mezizubním kartáčkem může být můstek trvalým řešením.